policja lipsko


Idź do treści

Wydarzenia

KPP

Kolizja drogowa podczas zamieci śnieżnej.

W dniu dzisiejszym o poranku w Lipsku na drodze krajowej nr 79 podczas silnych opadów śniegu doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodów ciężarowego i osobowego. Poszkodowana z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Lipsku.

W dniu 15 marca 2013 roku o godzinie 6.10 w miejscowości Lipsko na drodze krajowej nr 79 doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów. Jak wynika z ustaleń kierująca pojazdem marki Seat mieszkanka miejscowości Anusin lat 44 podczas złych warunków atmosferycznych, jakimi były silne opady śniegu, z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu uderzając w samochówd ciężarowy marki Mercedes, którym kierował mieszkaniec Mławy lat 39. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowana kobieta z ogólnymi potółczeniami ciała została hospitalizowana w szpitalu w Lipsku. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lipsku.


Autor: sierż.szt.Tomasz Krukowski
KPP Lipsko.

Niewybuch obok śmietnika


Policjanci lipskiej komendy otrzymali zgłoszenie o znalezieniu pocisku artyreryjskiego. Niewybuch z czasów II wojny światowej znalazł mieszkaniec miejscowości Maruszów blisko od drogi krajowej obok kontenera na śmieci.

We wtorek 5 marca 2013 roku o godzine 10.30. oficer dyżurny lipskiej policji otrzymał telefoniczną informacje o odnalezieniu niewybuchu z czasów II wojny światowej w miejscowości Maruszów gm. Lipsko. Pocisk artyreryjski leżał obok budynku po byłej zlewni mleka przy kontenerze na smieci, w bliskiej odległości od drogi krajowej nr 79. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam ustalono, że niewybuch został znaleziony przez mieszkańca Maruszowa. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Deblina. O godz. 13.00 saperzy oczyścili teren i zabezpieczyli pocik artyreryjski ośrednicy 112 mm.

Policja przypomina zwracając się do wszystkich z apelem aby w przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem ich nie dotykać ani zabierać do domu. Nierozsądne zachowanie może nieść za sobą tragiczne skutki. Pamiętajmy, aby natychmiast powiadomić policję o niebezpiecznym znalezisku.

Autor: sierż.szt. Tomasz Krukowski
KPP Lipsko.

Chciał przekupić policyjny patrol

Do policyjnego aresztu trafił 45-letni obywatel Chin, który próbował wręczyć łapówkę policjantom. Mężczyzna chcąc uniknąć kary za przekroczenie prędkości, usiłował przekupić funkcjonariuszy. Teraz oprócz mandatu grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci lipskiej drogówki  wczoraj w godzinach popołudniowych zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 37km/h. Kierującym okazał się obywatel Chin, a mieszkaniec Budapesztu. Podczas kontroli drogowej mężczyzna został poinformowany przez policjantów o wykroczeniu, które popełnił. Został na niego nałożony mandat karny w wysokości 300 zł. Mężczyzna zrozumiał słowa policjantów, bo rozmawiał po polsku. W zamian za odstąpienie od wykonania
czynności służbowych mężczyzna usiłował wręczyć policjantom pieniądze w kwocie 120 złotych  twierdząc "nie pisać - to na kawę".

Obywatel Chin za próbę przekupienia funkcjonariuszy został zatrzymany w policyjnym areszcie. Będzie miał przedstawiony zarzut korupcji, za który kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


sierż.szt. Tomasz Krukowski
KPP Lipsko

Ukradli akumulatory,paliwo i wpadli.

Policjanci lipskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn z gm. Ciepielów, którzy pod osłoną nocy z terenu ogrodzonego składu materiałów budowlanych w Ciepielowie od dwóch wózków widłowych ukradli akumulatory i paliwo. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło w nocy z 15/16 lutego 2013 roku, gdzie z ogrodzonego składu materiałów budowlanych w Ciepielowie nieznani sprawcy od wózków widłowych ukradli dwa akumulatory oraz 30 litrów paliwa o łącznej wartości 1365 złotych. Bezpośrednio po ujawnieniu przestępstwa policjanci podjeli działania w wyniku, których ustalili, że sprawcami są mężczyżni w wieku 20 i 21 lat mieszkańcy gm. Ciepielów. W toku dalszych czynnosci sprawcy przyznali się do popełnienia tej kradzieży i wskazali miejsce sprzedaży akumulatorów. Mienie zostało odzyskane i zwrócone właścicielowi.

Jest to przestepstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Postepowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lipsku
.


Autor: sierż.szt. Tomasz Krukowski
KPP Lipsko.

Próbował przekupić policjantów.


Do policyjnego aresztu trafił 46 letni obywatel Rumuni, który próbował wręczyć łapówkę policjantom. Mężczyzna chcąc uniknąć kary za to, że nie posiadł uprawnień do kierowania pojazdami, usiłował wręczyć policjantom pieniądze. Grozi mu kara do 10 lat pozbawnieni wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w dniu 11 lutego 2013 roku w godzinach południowych. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki ROWER. Kierujacy tym pojazdem jechał bez zapietych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli drogowej okazało sie, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci za powyższe wykroczenia mieli obowiązek ukarać mężczyzne mandatem w kwocie 600 zł. W zamian za odstąpiennie od wykonania czynności służbowych 46 letni obywatel Rumunii usiłował wręczyć policjantom pieniądze w kwocie 150 zł. mówiąc, że będą mieli na obiad. Obywatel Rumuni za powyższe przestępstwo został zatrzymany w areszcie. Będzie miał przedstawiony zarzut korupcji.

Za powyższe przestepstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawnienia wolności. Policjanci wykonując dalsze czynności ujawnili przy tym mężczyżnie znaczną ilość odzieży i perfum o podrobionych znakach towarowych. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Postepowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lipsku.


Autor. sierż szt. Tomasz Krukowski
KPP Lipsko

Zatrzymany pijany kierowca ciągnika, (13.10.2012)

Patrol ruchu drogowego zatrzymał pijanego kierowcę ciągnika rolniczego, który miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa drogowego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania ciągnika rolniczego Ursus C330 doszło w sobotnią noc (13.10) w miejscowości Pawłowice gm. Solec nad Wisłą. Policjanci drogówki wykonywali tam inne czynności służbowe, które zlecił im oficer dyżurny w Lipsku. O godz. 1:00 policjanci zatrzymali 22-latka, który kierował ciągnikiem po drodze publicznej. Mundurowi od razu wyczuli, że kierowca jest nietrzeźwy i poddali go badaniu. Wynik był szokujący - ponad 2,6 promila. Kierowca nie posiadał również przy sobie prawo jazdy. Ciągnik policjanci przekazali trzeźwemu kierowcy z uprawnieniami.

Mężczyzna, niebawem zostanie przesłuchany. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym, może trafić na dwa lata do więzienia, a za brak uprawnień w czasie kontroli, zostanie ukarany mandatem karnym.

Grzybiarz odnaleziony przez policjantów,(10.10.2012)

Dzisiaj rano odnaleziono 85-letniego mężczyznę z gminy Sienno, który poprzedniego dnia zaginął w lesie. Zaginionego wspólnie znaleźli policjanci i strażacy.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 85-letniego mieszkańca wsi Karolów. Starszy mężczyzna we wtorek (09.10) wyszedł z domu do lasu zbierać grzyby i tam zaginął. Najpierw rodzina próbowała odnaleźć mężczyznę, niestety bez rezultatu. O fakcie zaginięcia mężczyzny została powiadomiona policja w Lipsku. Błyskawicznie do akcji skierowano przewodnika z psem policyjnym. Teren leśny, gdzie ostatnio był widziany mężczyzna przeczesywało 49 funkcjonariuszy policji i straży.
W środę o świcie kolejnych 21 funkcjonariuszy ponownie wznowiło poszukiwania. Zakończyły się pełnym sukcesem. Mężczyznę funkcjonariusze odnaleźli kilka kilometrów od domu. Pomimo, że był cały i zdrowy mundurowi na miejsce wezwali lekarza. Mężczyzna dzięki temu, że miał na sobie kilka warstw odzieży, nie wychłodził się. Wszystkim opowiadał, że słyszał nawoływania ludzi. Nie odpowiadał bo nie miał siły. Postanowił noc przeczekać w lesie do rana, bo jak stwierdził „oczy mu się skończyły”. Mężczyzna obecnie jest w domu pod opieką rodziny.

Wybierając się na grzyby pamiętajmy, by nie pozostawiać wartościowych przedmiotów w aucie. Złodzieje wykorzystując fakt, że grzybiarze odchodzą daleko od swoich samochodów, obserwują zaparkowane pojazdy. Jeśli zauważą w nich jakieś cenne przedmioty, zgodnie z powiedzeniem „okazja czyni złodzieja” włamują się do nich i zabierają cenne przedmioty. Policja otrzymuje także zgłoszenia dotyczące zaginięcia osób na terenach leśnych.

Warto zapamiętać kilka podstawowych zasad, które pozwolą bezpiecznie wrócić do domu i uniknąć stresujących przeżyć: udając się do lasu powiadom bliskich, w jakiej okolicy będziesz przebywać, określ ramy czasowe powrotu, staraj się, aby podczas leśnej wyprawy towarzyszył ci ktoś znajomy, unikaj samotnych wędrówek, staraj się wyposażyć swój strój grzybiarza w elementy odblaskowe, dzięki którym w czasie zmiennej aury lub zapadającego zmroku będziesz widoczny, jeśli towarzyszą ci dzieci lub osoby starsze, schorowane nie trać ich z pola widzenia. Chwila nieuwagi może zakończyć się dla nich tragicznie, znajdź element charakterystyczny na danym terenie, który ułatwi tobie odnalezienie drogi powrotnej, zabierz ze sobą telefon. Nawiązanie kontaktu telefonicznego umożliwia niezwłoczne podjęcie skutecznych działań w sytuacji zagubienia się w lesie.


Kolejny śmiertelny wypadek - RZECZNIÓW ZAKRĘT!!! (02.10.2012)

Do wypadku doszło we wtorek (02.10.) nad ranem o godz. 06:40 w miejscowości Rzeczniów - Zakręt, na drodze wojewódzkiej nr 747. Zginął kierowca samochodu osobowego. Trwają ustalenia szczegółów tej tragedii.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy ruchu drogowego i prokuratora wynika, że 27-letni obywatel Bułgarii jadąc Fordem Transit od miejscowości Pawliczka, niezastosował się do znaku - STOP i ustąp pierwszeństwa przejazdu, wjechał na skrzyżowanie i uderzył w lewy bok nadjeżdżającego Daewoo Tico. 72-letni mężczyzna, mieszkaniec Starachowic, został przygnieciony przez samochód i niestety, zgignął na miejscu. Policja zorganizowała objazd przez miejscowości Michałów, Rzeczniów i Pawliczka. Utrudniania w ruchu pojazdów trwały kilka godzin. W chwili obecnej ruch został przywrócony. Postępowanie wyjaśniające prowadzi policja i prokuratura w Lipsku.


Zlikwidowali nielegalną wytwórnię alkoholu, Lipsko(10.09.2012)

Lipscy policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię alkoholu na terenie gminy Ciepielów. Mężczyzna oprócz wytwarzania i sprzedaży alkoholu, trudnił się handlem papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za nielegalny proceder sprawcy oprócz odpowiedzialności karnej grozi także grzywna.

Do likwidacji nielegalnej wytwórni alkoholu doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją na podstawie wcześniejszych ustaleń, przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do 76-letniego mieszkańca gminy Ciepielów. W piwnicy, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli w skrzynkach plastikowych 49 litrów alkoholu etylowego o różnym składzie procentowym gotowy do wprowadzenia na rynek, w szklanych słojach kilkaset litrów cieczy na różnym etapie przetworzenia oraz 120 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. W pomieszczeniu znaleziono również nakrętki, etykiety i puste butelki, w które później nalewany był wyprodukowany alkohol.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna zajmował się nielegalną produkcją alkoholu, który po przetworzeniu sprzedawał. Oprócz tego sprzedawał również papierosy, które nie posiadały znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna twierdził, że wyroby te, posiadał na własny użytek. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo.

Sprawcy grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności oraz grzywna. 


Dwie osoby zginęły w wypadku, Lipsko (07.09.2012)

Dzisiaj kilka minut przed godz.11 na drodze wojewódzkiej 747, w miejscowości Rzeczniów Zakręt (pow. lipski) doszło do wypadku śmiertelnego.

W zderzeniu osobowego audi A4 z ciężarowym volvo z naczepą zginęły dwie osoby jadące samochodem osobowym, 25-letni kierowca i 31 letnia pasażerka – małżeństwo z gminy Zawichost. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierowca audi wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa doprowadzając do zderzenia. Oba pojazdy zostały wyrzucone z drogi, po czym zatrzymały się w polu. Kierowca ciężarówki, 47-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego został przewieziony do szpitala. Wiadomo już, że był trzeźwy. Droga została całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci, m.in. kierowali ruchem, zabezpieczali miejsce zdarzenia i ustalali przyczyny wypadku wspólnie z nadzorującym czynności prokuratorem z Lipska. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy dla obu kierunków ruchu przez miejscowości Michałów i Pawliczka. Utrudnienia trwały kilka godzin. Obecnie droga już jest przejezdna, zarówno w kierunku Lipska jak i Iłży.

Trwają czynności w wyjaśnieniu okoliczności tragicznego wypadku.
Autor: asp. Tomasz Wielicki
KPP Lipsko

Policjanci zatrzynmali złodziei wiolonczeli, Lipsko(05.09.2012)

Prokuratura Rejonowa w Lipsku skierowała już akt oskarżenia do sadu wobec dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież wiolonczeli o wartosci 20 tysięcy złotych. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto wrócić do zdarzenia, do którego doszło kilka tygodni temu w Solcu nad Wisłą, w czasie "Festiwalu Muzyki Klasycznej". Corocznie w imprezie udział biorą artyści m. in. z Chin i Japoni. Stowarzyszenie Przyjaciół Solca, główny organizator festiwalu zaprosił również kwintet muzyczny pod nazwą Le Passioni dell"Anima z Warszawy. Występ miał odbyć się w miejscowym kościele pod wezwaniem Św. Stanisława. Podczas przygotowań, jednemu z muzyków skradziono wiolonczelę barokową, wartą 20 tysięcy złotych. Z tego powodu koncert miał być odwołany. O szczegółach tej niecodziennej kradzieży została poinformowana Policja.

Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy, w ciągu 3,5 godziny po zdarzeniu, policjanci z wydziału kryminalnego wpadli na trop złodziei. Sprawcy oferowali skradziony instrument do sprzedaży. Policjanci udając zainteresowanie, wyrazili chęć jego zakupu. W trakcie spotkania został zatrzymany jeden z podejrzanych, 20-letni mieszkaniec Radomia. Idąc dalej tym tropem, zaaranżowali spotkanie z drugim ze sprawców. Gdy zjawili się w umówionym miejscu, mężczyzna widząc policjantów rzucił się do ucieczki. Chwilę później, w bezpośrednim pościgu został ujęty przez funkcjonariuszy. Okazał się nim 21-latek z Lublina. Przy nim znaleziono wiolonczelę z całym jej osprzętem. Instrument smyczkowy, który był wykonany na specjalne zamówienie, przekazano muzykowi. Dzięki temu koncert mógł się odbyć w zaplanowanym terminie. 

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W czasie dalszych czynności, śledczy przedstawili im zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Prokurator prowadzący śledztwo skierował akt oskarżenia wobec podejrzanych do Sądu Rejonowego w Lipsku.

Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Tomasz Wielicki
KPP Lipsko

Hodował konopie u rodziców, Lipsko (02.09.2012)

Lipscy policjanci zatrzymali dzisiaj mężczyznę, który hodował marihuanę na posesji swoich rodziców. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Dzisiaj rano policjanci wydziału kryminalnego z Lipska przystąpili do przeszukania posesji, w miejscowości Tymienica Nowa w gminie Chotcza, gdzie na podstawie wcześniejszych ustaleń, miała być prowadzona nielegalna hodowla konopi indyjskich. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zastali właścicieli niezamieszkałego gospodarstwa. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się. W ogrodzie, tuż za jednym z budynków gospodarczych, policjanci znaleźli rosnące krzaki konopi indyjskich.

Podczas dalszych ustaleń, wyszło na jaw, że rodzice wiedzieli o uprawie marihuany przez ich 21-letniego syna. Z ich relacji wynikało, że wielokrotnie nalegali, aby zaprzestał hodowli. Prosili również, o jej zniszczenie lecz syn nie reagował na ich wezwania. Śledczy na miejscu przeprowadzili oględziny miejsca nielegalnej uprawy i zabezpieczyli cztery krzewy konopi.

21-latek złożył obszerne wyjaśnienia w tej sprawie i przyznał się do przestępstwa. Śledczy po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawili mu zarzut uprawy konopi indyjskich z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Teraz odpowie za nielegalną uprawę tych roślin, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany za kradzież robójniczą, Lipsko(02.09.2012)

Policjanci z Lipska w kilka minut po kradzieży rozbójniczej dokonanej na 13-latku, zatrzymali mężczyznę,mieszkańca województwa świętokrzyskiego podejrzewanego o to przestępstwo. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa kradzieży rozbójniczej na nieletnim doszło w piątek wieczorem, w miejscowości Huta pod Lipskiem. Chwilę później po zgłoszeniu, oficer dyżurny skierował na miejsce patrol prewencji. Policjanci po dotarciu do pokrzywdzonego, w obecności jego matki, skrupulatnie podjęli czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Jak ustalili, 13-letni chłopak mieszkaniec gminy Ciepielów przebywając z kuzynem pod sklepem, w tym czasie podszedł do nich mężczyzna i zażądał od niego telefon. Kiedy odmówił, mężczyzna najpierw zabrał mu telefon z kieszeni, a potem dwukrotnie uderzył go głową i pięścią. Napastnik po chwili oddalił się grożąc poszkodowane dalszym pobiciem.

Funkcjonariusze znając rysopis sprawcy, dosłownie w kilka minut później zatrzymali całkiem zaskoczonego 18-latka, mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który jak się okazało, przyjechał do babci w odwiedziny. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu. W takim stanie trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia policjanci przeszukali zabudowania i znaleźli ukryty w szopie pod eternitem skradziony telefon komórkowy o wartości kilkuset złotych. Odzyskany tetelefon został już przekazany jego właścicielowi. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych przez śledczych zarzutów kradzieży i pobicia nieletniego.

Wobec sprawcy prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Przestępstwo to zagrożone jast karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Zatrzymany włamywacz, Lipsko (16.07.2012)

Sprawcę wielokrotnych włamań zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku. Zatrzymany mężczyzna był również poszukiwany przez lipski sąd w celu odbycia kary trzech lat więzienia.

Na przełomie maja i czerwca br. na terenie gminy Rzeczniów doszło do sześciu włamań głownie do domków letniskowych i w jednym przypadku do mieszkania w miejscowości Ratyniec gmina Lipsko. Sprawca włamywał się w nocy poprzez wybicie szyb skąd kradł głównie artykuły spożywcze, ale zabrał także zegarek, golarkę i dowód osobisty jednego z poszkodowanych. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Przez dłuższy czas policjanci z Sienna i Wydziału Kryminalnego z Lipska zbierali informacje i prowadzili poszukiwania za włamywaczem. Przełom poszukiwań nastąpił pod koniec minionego weekendu, gdzie funkcjonariusze ustalili sprawcę tych przestępstw. W sobotę, późnym wieczorem w miejscowości Michałów gm. Rzeczniów policjanci zatrzymali całkiem zaskoczonego 53-letniego mężczyznę, który został osadzony policyjnym areszcie.

W czasie dalszych czynności policjanci odnaleźli miejsce składowania skradzionego mienia. Było to w lesie daleko od zabudowań w gęstym młodniku. Mężczyzna wydrążył dół z ziemi i przykrył go sosnowymi gałęziami. Jak ustalili funkcjonariusze miał tam również kuchenkę gazową i podręczny zestaw do gotowania posiłków.

Mężczyzna był także poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lipsku do odbycia 3 lat więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa. Odbywał już wyrok pozbawienia wolności.

Lipscy policjanci podejrzanemu udowodnili popełnienie sześciu czynów. Sprawca wielokrotnych włamań przyznał się do wszystkich przestępstw i poddał się dobrowolnej karze dwóch lat bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Dzisiaj (16.07), mężczyzna został doprowadzony przez funkcjonariuszy do Aresztu Śledczego.

D:\POLICYJNA STRONA INTERNETOWA (19.06.2010)\KPP\WYDARZENIA\2012 - Różne zdarzenia\Szymon K. 14.07.2012- zatrzymany włamywacz\zatrzymany włamywacz.jpg
Error Image returns invalid width or height. W=0 H=0

Znalezisko moździeży po pożarze lasu, Lipsko (28.06.2012)

Pięć pocisków możdzierzowych zabezpieczyli policjanci z Ciepielowa do przyjazdu patrolu saperskiego. Znalezisko odkryto po pożarze lasu w okolicach miejscowości Kijanka w gminie Chotcza.

W środę, późnym wieczorem dyżurny policji w Lipsku przyjął zgłoszenie o pożarze lasu na terenie gminy Chotcza. Do miejscowości Kijanka skierował funkcjonariuszy z posterunku w Ciepielowie. Na miejscu trwała akcja strażaków w dogaszaniu płonącego lasu. W pogorzelisku podczas oględzin natrafiono na dół w ziemi. Jak się okazało leżały w nim pociski moździeżowe z okresu II wojny, które na szczęście nie wybuchły.

Policjanci przez całą noc zabezpieczali teren. W czartek rano dotarli tam saperzy i oczyścili miejsce ze śmiercionośnego niewybuchu.

Pijany w skradzionym samochodzie, Lipsko (28.06.2012)

Mieszkaniec powiatu lipskiego, pijany kierował skradzionym fordem, który później rozbił. Zaraz po zatrzymaniu przez mundurowych, trafił do policyjnego aresztu. Policjanci udowodnili podejrzanemu popełnienie dwóch czynów, za które grozi mu kara co najmniej 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży samochodu doszło we wtorek w Lipsku. Tuż przed północą ford został doszczętnie rozbity w miejscowości Kostusin w powiecie opatowskim. Oficer dyżurny policji natychmiast na miejsce skierował dwa policyjne patrole. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce samochód leżał na dachu na środku drogi nr 79 i stwarzał niewyobrażalne zagrożenie dla życia i zdrowia. Teren, gdzie doszło do zdarzenia został błyskawicznie zabezpieczony. Kierowca starał się uciec. Po krótkim pościgu mężczyzna podejrzany o kradzież samochodu wpadł w ręce mundurowych. 58-letni mieszkaniec powiatu lipskiego był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Właściciel pojazdu o fakcie kradzieży samochodu dowiedział się od funkcjonariuszy.

Mężczyzna znany jest ze swojej działalności przestępczej. Zatrzymywany był już w przeszłości za jazdę po alkoholu i za kierowanie samochodem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policja wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu mężczyzny. Mężczyzna odpowie za kradzież pojazdu, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień.


Wzmożone kontrole autokarów, Lipsko (26.06.2012)

Policjanci ruchu drogowego z Lipska od kilku miesięcy nieustannie kontrolują autokary udające się w podróż z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Dbałość o bezpieczeństwo wycieczkowiczów jest rzeczą najistotniejszą. Z pośród kilkudziesięciu kontroli, w dwóch przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne i nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy.

Policjanci "drogówki" z Lipska już w tym półroczu skontrolowali 35 autokarów udających się na wycieczki krajowe i zagraniczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi osobami. Głównie są to kontrole prowadzone w różnych miejsca powiatu lipskiego, a policjanci sprawdzają stan techniczny takich pojazdów m. in. układ kierowniczy, hamulcowy, stan ogumienia, płynów eksploatacyjnych ale biorą także pod uwagę wszystkie urządzenia znajdujące się na wyposażeniu autokaru, aby działały sprawnie i skutecznie. Badają stan trzeźwości kierowców oraz dokumenty związane z podróżą. Czasami stan trzeźwości kierowcy badany jest dwukrotnie, generalnie wtedy, kiedy pojazd wyjeżdża w nocy z wycieczką poza granice kraju.

Dzisiaj, 26 czerwca o godz. 10:30 w Lipsku na ul. Bocznej policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę kolejnego autokaru, którym młodzież ze szkoły ponadgimnazjalnej udała się na wycieczkę. Kontrola wypadła pomyślnie. Funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych usterek mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy i jej uczestników.

Już wkrótce wakacje i częstotliwość wyjazdów zapewne zwiększy się, zatem policjanci "drogówki" są gotowi na kolejne kontrole. Pamiętajmy, że potrzebę kontroli możemy zgłosić bezpośrednio do dyżurnego Policji w Lipsku pod nr tel. 48 378 42 00 lub bezpośrednio do Referatu Ruchu Drogowego 48 378 42 10. Kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież w okresie wakacji będą prowadzone w dwóch miejscach: - Lipsko ul. Zwoleńska droga nr 79, w rejonie stacji "Huzar" na 131 km 4 hm oraz w miejscowości Kostusin droga nr 79, w rejonie stacji paliw na 143 km 6 hm.


Zatrzymani za kradzież, Lipsko (26.06.2012)

Policjanci z Ciepielowa i Wydziału Kryminalnego z Lipska zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież podzespołów komputerowych. Funkcjonariusze udowodnili im popełnienie dwóch kradzieży. Obaj mężczyźni przyznali się do postawionych im zarzutów.

Do procederu kradzieży doszło w budynku OSP w Ciepielowie przy ul. Kochanowskiego na przełomie marca i czerwca. W jednym z pomieszczeń w którym mieści się Gminne Centrum Informacji, zostały skradzione z czterech jednostek komputerowych części m. in. płyty główne, dyski twarde, karty graficzne, zasilacze i napędy CD.

Pracujący nad wyjaśnieniem kradzieży funkcjonariusze z Ciepielowa i kryminalni z Lipska dwa dni po zgłoszeniu przestępstwa, wpadli na trop złodziei. W piątek (22.06) funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców tej gminy w wieku 19 i 20 lat. Podczas dalszych czynności policjanci w większości odzyskali skradzione mienie, a obaj podejrzani przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Sprawcy poddali się dobrowolnej karze: - 20-latek na 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne natomiast młodszy z mężczyzn na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat, grzywna w wysokości 1 tys. zł. i dozór kuratora.

Niewykluczone są dalsze zatrzymanie osób, które mogą mieć związek z tą sprawą.


Nieudana feta pijanego kierowcy, Lipsko(13.06.2012)

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się kierowca. Pijany przyjechał na stację paliw, aby ponownie z niej odjechać, tym razem z piwem w ręce, którego na szczęście nie zdążył jeszcze otworzyć. Mężczyznę zatrzymała lipska "drogówka".

Dzisiaj w nocy patrol lipskiej "drogówki" został powiadomiony o stojącym na stacji paliw w Lipsku fordzie combi. Przy samochodzie stał mężczyzna, bez koszuli, a razem z nim dwie kobiety. Wszyscy dość głośno rozmawiali. Mężczyzna kilka razy wsiadał i wysiadał z samochodu. Po północy trzymając w ręce zakupioną wcześniej puszkę z alkoholem, postanowił wspólnie z towarzyszącymi mu dziewczynami, opuścić teren stacji.Kiedy wsiedli do forda, 32-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kępińskiego wjechał na drogę krajową 79. Jego jazda trwała bardzo krótko, ponieważ zatrzymał go patrol ruchu drogowego.

Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badenie, które przeprowadzili mundurowi wykazało w organizmie mężczyzny ponad dwa promile alkoholu. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, natomiast samochód na jego życzenie, zabezpieczył trzeźwy kierowca, za pisemnym pokwitowaniem. W czasie prowadzonych czynności, mężczyzna wyjawił funkcjonariuszom, że fetował po meczu z koleżankami.

Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Wpadka włamywaczy i złodziei złomu,Lipsko(24.05.2012)

Policjanci ruchu drogowego z Lipska zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzież złomu z opuszczonych posesji na terenie powiatu lipskiego. Policjanci udowodnili im popełnienie sześciu włamań i kradzieży. Obaj podejrzani przyznali się do postawionych im zarzutów.

Na terenie powiatu lipskiego na początku maja doszło do włamań i kradzieży złomu. Głównymi poszkodowanymi, którzy zgłaszali się do komendy Policji w Lipsku, składając zawiadomienia o przestępstwie, byli właścicielami nieużytkowanych bądź opuszczonych gospodarstw. Jak ustalili funkcjonariusze, złodzieje kradli wszystko, począwszy od drobnych metalowych przedmiotów aż po narzędzia i maszyny rolnicze m. in. silniki, części do ciągników rolniczych i samochodów, rozdrabniacz do pasz, siewnik zbożowy. Straty w mieniu wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oprócz pracujących nad sprawą funkcjonariuszy, lipska Policja skierowała apel do lokalnej społeczności.

Na trop złodziei policjanci trafili tego samego dnia (18.05) około godz. 20:00, zaraz po zgłoszeniu telefonicznym do dyżurnego Policji w Lipsku. Chodziło o podejrzany samochód, który przebywał w miejscowości Walentynów (pow.lipski) na "obcych" numerach rejestracyjnych, a przy nim dziwnie zachowujących się dwóch mężczyzn. Mężczyźni obserwowali opuszczoną posesję, na której wcześniej dochodziło do włamań i kradzieży złomu.

Dzięki obywatelkiej postawie mieszkańca powiatu lipskiego i natychmiastowym działaniom funkcjonariuszy "drogówki" i "kryminalnych" nie doszło do kolejnego przestępstwa. Mężczyźni w wieku 31 i 33-lat mieszkańcy powiatu starachowickiego, byli całkowicie zaskoczeni widokiem funkcjonariuszy. Początkowo żaden z mężczyzn nie potrafił wytłumaczyć, z jakiego powodu przybywa w tym miejscu. Kiedy policjanci przeszukali samochód i znaleźli łomy, nożyce, młot i siekierę, wówczas mężczyźni przyznali się do przestępstw kradzieży z włamaniem. Zostali oni zatrzymani do wyjaśnienia, a narzędzia zabezpieczono do sprawy.

Obaj podejrzani przyznali się do sześciu zarzutów dotyczących przestępstw włamania z kradzieżą, które w wyniku prowadzonych czynności, udowodnili im lipscy funkcjonariusze. Za przestępstwa których się dopuścili może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 


Bilans majówki na lipskich drogach, Lipsko(07.05.2012)

Długi majowy weekend dobiegł końca, a policyjne działania podsumowują powroty z majówki, na drogach powiatu lipskiego. Pomimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń skierowanych przez funkcjonariuszy do kierowców i pieszych – niestety, ale doszło do wielu wypadków i przerażającej liczby zatrzymanych pijanych kierowców.

Akcję majowy weekend lipscy funkcjonariusze rozpoczęli w piątek, 27 kwietnia, a zakończyli późnym wieczorem w niedzielę (06.05.). Przez cały czas na drogach powiatu lipskiego prowadzone były wzmożone kontrole, policjanci eliminowali występujące zagrożenia, aby nade wszystko zapewnić bezpieczeństwo podróżnym. Służby ruchu drogowego poddawały kontroli stan techniczny samochodów, sposób w jaki przewożone były dzieci, czy pozostali pasażerowie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Nie mniej jednak głównym założeniem i celem, jaki wyznaczyli sobie lipscy policjanci, była walka z "piractwem" drogowym i nietrzeźwymi kierowcami. Niestety, pomimo wielu ostrzeżeń, nie zabrakło tych kierowców, którzy odważyli się i którym umożliwiono jazdę na "dwóch" gazach.

Bilans kilku dni majówki – to 4 wypadki drogowe i 4 kolizje, w których 11 osób zostało rannych. Ogółem policjanci zatrzymali 42 pijanych kierujących i 5 kierowców znajdujących się pod działaniem alkoholu. Mundurowi pozbawili 4 kierowców uprawnień do kierowania pojazdami i zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych, generalnie za stan techniczny i brak aktualnych badań technicznych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy, na kierujący nałożono 193 mandaty karne.


Zatrzymani za kradzież furtki i uszkodzenie ogrodzenia,Lipsko(26.04.2012)

Dwóch mężczyzn w najbliższym czasie odpowie przed sądem, za kradzież ręcznie kutej furki z ogrodzenia kościoła i zniszczenie słupków miejscowej plebanii w Grabowcu. Lipscy policjanci odzyskali skradzione mienie i przekazali je właścicielowi. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę pod koniec minionego tygodnia Policjanci z posterunku w Siennie zostali powiadomieni przez proboszcza parafii w Grabowcu gm.Rzeczniów, że z ogrodzenia otaczającego kościół, zginęła furtka wykonana metodą kowalstwa artystycznego, a także zostało zniszczone nowo budowane ogrodzenie plebanii.

Zaraz po zgłoszeniu wspólnie do działania z mundurowymi z Sienna przystąpili lipscy "kryminalni". W środę (25.04.) policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20-lat, którymi okazali się mieszkańcy tej miejscowości. Funkcjonariusze ustalili, że wtedy mężczyźni wracali z baru, starszy z nich był pod działaniem alkoholu. Wiadomo również, że ich działanie pokierowane było niewyjaśnioną złością do proboszcza. Gdy znaleźli się przy kościele zdjęli furkę z zawiasów, a następnie po kradzieży, schowali ją. Mocowali się i również z bramą lecz okazała się zbyt ciężka. Później wyrwali z betonu pięć słupków przy powstającym ogrodzeniu plebanii. Straty w mieniu zostały oszacowane na blisko 2 tys. złotych. "Kryminalni" odnaleźli skradzione mienie i przekazali je osobie opiekującej się kościołem.

Mężczyźni w najbliższym czasie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Teraz za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności, a wysoka grzywna za uszkodzenie mienia.Śmiertelne zdarzenie w Jaworze Soleckim, Lipsko (24.12.2012)

Jedna osoba zginęła, a trzy inne jadące fordem focusem zostały ciężko ranne w wypadku drogowym do którego doszło w powiecie lipskim. We wtorek w samo południe ford uderzył w betonowy przepust i drzewo. Później kilka razy dachował. Policja i prokuratura ustala okoliczności drogowej tragedii.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej numer 747 prowadzącej z Lipska do Iłży. Fordem focusem jechały cztery osoby. W miejscowości Jawor Solecki w gminie Sienno, 20-letnia kobieta, kierująca samochodem z niewyjaśnionych do chwili obecnej przyczyn, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, które uderzyło w betonowy przepust, później w drzewo, kilka razy dachowało i stanęło do góry kołami.

Z samochodu wypadł jeden z pasażerów, a pozostałe osoby zostały zakleszczone w środku. Przy ich wydobyciu potrzebna była pomoc strażaków, w akcji brały udział cztery zastępy, niestety podczas jej trwania zmarła kierująca. Pozostałe trzy osoby jadące tym fordem: 27-letni mężczyzna i kobiety w wieku 47 i 20 lat, karetki odwiozły do szpitala w Lipsku.

Droga w Jaworze Soleckim przez kilka godzin była zablokowana. Na miejscu pracowały cztery policyjne załogi. Mundurowi zbierali materiał dowodowy z udziałem prokuratora. Trwają czynności w wyjaśnieniu koszmarnego wypadku.


Miał 3,6 promila i zasnął za kierownicą, Lipsko (23.04.2012)

Policjanci z Lipska zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca Starachowic, który był tak pijany, że zasnął za kierownicą zatrzymując audi na drodze. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Oficer dyżyrny policji w Lipsku został poinformowany o tym, że na drodze nr 747 z Lipska w kierunku Iłży jedzie audi, koloru ciemnego, a jego kierowca może być pijany. Takie zgłoszenie otrzymał w niedzielę około godz. 16:35. Przypadkowy kierowca, który podróżował z rodziną i jechał tuż za audi i widział, że kierowca miał wyraźne problemy z jazdą.  Na trasę został skierowany policyjny patrol. W miejscowości Jawor Solecki policjanci zobaczyli stojący na poboczu samochód i podejrzane audi, a obok niego stojące osoby.Gdy mundurowi otworzyli drzwi od samochodu, wyczuli woń alkoholu. W środku z opartą głową na kierowcy, spał mężczyzna. Funkcjonariusze obudzili kierowcę i przewieźli go do komendy. Tam przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że 47-letni mężczyzna w  organizmie miał ponad 3,6 promila alkoholu. Noc spędził, areszcie, gdzie trzeźwiał.. 

W poniedziałek mężczyzna stanął przed Sądem Rejonowym w Lipsku. Sąd po rozpatrzeniu sprawy w trybie przyspieszonym, zastosował wobec mężczyzny karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności w zawieszeniu na 2 lata, grzywna w wysokości 500 złotych i zatrzymał prawo jazdy na okres 3 lat.


Tir uderzył w drzewo i zablokował drogę, Lipsko(19.04.2012)

Niedostosowanie prędkości jazdy przez kierującego ciągnikiem siodłowym renault z naczepą, doprowadziło do utraty panowania nad zestawem i uderzenia w drzewo. Kierowca nie odnióśł żadnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w czwartek o godz. 8:35. Na 138 kilometrze i feralnym odcinku drogi nr 79 w miejscowości Daniszów, jadący z kierunku Lipska w stronę Sandomierza kierowca Tir-a, wpadł w poślizg. 44-letni mężczyzna mieszkaniec Ukrainy nie zdołał opanować pojazdu. Jego ciągnik siodłowy zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w drzewo, po czym stanął w przeciwnym kierunku jazdy. Część kabiny ciężarówki została zmiażdżona, a naczepa zablokowała całą szerokość jezdni. Kierowca miał dużo szczęścia, nie został ranny i sam opuśicł szoferkę. Mundurowi nie stwierdzili, aby podczas kierowania, był pod działaniem alkoholu.

Zdarzenia spowodowało na tym odcinku drogi, chwilowe utrudnienia w ruchu. Niezwłocznie po usunięciu zagrożenia, ponownie przywrócono ruch pojazdów.


Strona główna | KPP | PREWENCJA | RUCH DROGOWY | KOMUNIKATY | KONTAKT | Przydatne linki | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego